Svatební “first look” tedy doslovně první pohled, je jedna z možností či forem prvního setkání již nachystané nevěsty a ženicha na jejich vlastní svatbě.
Jedná se o intimní setkání před obřadem, obvykle bez dalších přihlížejících, kromě vámi najatých paparazzi 📷 🎥 :).

Na velikosti dané svatby, ani na tom, kde se váš den odehrává, opravdu nezáleží. First look je realizovatelný prostě kdekoliv!
Na zámku, v horách, zahradě, v lese, na louce, dvorku, aleji, sadu, na hotelové chodbě… Zkrátka kdekoliv!

Pro koho je takový first look vhodný?

Řekla bych, že především pro ty z vás, kteří jste straaašně stydliví a nechcete projevovat všechny své emoce před všemi vašimi svatebními hosty.
Nebo třeba také pro vás, kteří se chcete vidět se svou drahou polovičkou o samotě, než všechna ta sláva vypukne, říct si pár hezkých slov, odhodit ten největší stres… Protože co si budeme říkat… Objetí od partnera snad vždycky zaručeně uklidní…♥
Mimo to je to jedna z posledních volnějších klidnějších chvilek, kdy na sebe máte pár minut času. Dovolím si říct, že další chvilkou, kdy jste spolu sami dva (kromě zmíněného fotografa, kameramana), je až focení společných portrétů. Do té doby se věnujete svým svatebním hostům, obědváte, krájíte dort, tančíte a opravdu nevíte, kam dřív skočit…

Při tomhle krátkém setkání běžně ženich předává květinu své nevěstě a nevěsta mu to oplatí zmenšeninou – korsáží, kterou připne svému ženichovi na levou klopu saka/ košili.

A teď pro vás mám samozřejmě ukázek :).

J + P na kolonádě Klatovy

Jedním z míst, kde se odehrál jeden takový “před”svatební first look, Janiny a Peti, se stala klatovská kolonáda. Přesněji řečeno, byl to městský park těsně přilehlý zmíněné kolonádě.
Samotná kolonáda Klatovy posloužila jako ne úplně typické svatební místo, kde se odehrál obřad, hostina i svatební party.
Na tuhle netradiční horkou letní svatbu/ taneční workshop/ taneční party můžete nahlédnout tady.

Deštivé setkání M + O

Dalším párem, který si prožil svůj svatební first look byla Maruška a Ondra.
Intimní setkání se mělo odehrávat v zahradě mezi stromy, ovšem počasí trochu naše plány pozměnilo. Neboť bylo důležité udržet Marušku co nejdéle v suchu a teple, promočená tráva na zahradě by nebyla tou nejvhodnější volbou. Setkání tedy proběhlo na malé silničce před zahradou, s blízko přihlížejícími nosiči deštníků, sourozenci, a také mnou a Ondrou, schovanými za foťáky.
(Btw. kameraman Ondra Mašek se stal jedním z mých velmi oblíbenějších svatebních kameramanů či videografů. Mimo jiné je to super pohodový týpek, se kterým se jistě nudit nebudete. Snad se zase brzy setkáme, Ondro :)). Na střípky z této svatbičky, můžete nahlédnout třeba tady.

First look A + J v zahradě

Když zabrouzdám trošku v minulosti (léto 2019), vybavíme se mi jedna menší a intimnější svatba ve společnosti pouze blízké rodiny a nejbližších přátel. Ája a Jirka pro svou svatbu vybrali skromné a hodně krásné, milé místečko na jihu Čech, konkrétně ve vesničce Klínovice.
First look proběhl přímo za dvorkem, v koutku zahrady, těsně předtím, než jsme se vypravili na nedalekou louku za vesnicí, tuhle dvojici oddat :).
Na jejich svatbu můžete se mnou zavzpomínat tady.
Ája se v témže roce stala mojí spolupracovnicí ve svatební agentuře Láskonky a časem i jednou z mých blízkých kamarádek ♥. Díky, kotě :-*.


K + O a jejich setkání na pláži

A na závěr třebas jeden loňský first look Klárky a Ondry, který proběhl na břehu Máchova jezera, kde proběhl i samotný svatební obřad ♥.
Klárka a Ondra měli ještě o něco menší svatbu, než předchozí pár. Svatba to byla trošku na “punkáče”, neboť se sesypal nejeden plán těsně před svatbou. Z mého pohledu to ničemu nevadilo a vše jsme zvládli a užili si společně na 1 :)!

Tak co? Jak se vám first look líbí? Plánujete ho také na své svatbě? 🙂