Víte, proč neházet svatební kytici? Protože existuje tuze krásná alternativa? A tahle alternativa je mnohem zábavnější…!

Tradice a zvyky

Prvně si ale připomeneme, jaké svatební tradice a zvyky jsou spjaté se svatební kyticí…
Nevěsta by svou kytici měla vidět až v den svatby. Kytici přináší nevěstě ženich, pokud se vidí před obřadem.
Mají-li se poprvé spatřit až na obřadě, předává kytici tatínek nevěsty.
Po obřadě, kdykoliv během dne nevěsta hází svatební kytici mezi svobodné dívky. Kdo kytici chytí, do roka se vdá.
Symbolikou je, že pro nevěstu už kytice není potřebná a předává jí dál, aby se mohla vdát další dívka.

(Chcete-li si přečíst více o svatebních tradicích, zvycích a pověrách, toto téma už jsem pro Vás sepsala. Mrkněte sem.)

Pokud si chcete svou kytici schovat a usušit, objednejte si u floristky házecí kytici. Bude menší, lehčí, takže jí nikoho nezraníte a Vaše kytička zůstane bez úhony. Chcete-li ušetřit pár korun, vytvořte si házecí kytici samy. Mrkněte, co v danou dobu roste, kvete a uvažte si tu svou. Může být z lučního kvítí, šeříku,… fantazii se meze nekladou.
Pokud házecí kytici nemáte objednanou a chcete věnovat svou kytici oné šťastlivkyni, doporučuji házení naplánovat ideálně až po samotném focení se svatebčany i párovém novomanželském focení. 🙂

Alternativa házení kytice

Jak už jsem zmínila, nechcete-li házet svatební kytici, je zde zábavná alternativa. Jedná se o takzvané vyplétání svatební kytice. O co se jedná?

Na svatební kytici se naváže tolik pentlí, kolik je svobodných děvčat. Každá svobodná slečna si chytne konec své stuhy a nevěsta se zavázanýma očima, případně zády k děvčatům, postupně stuhy jednu po druhé odstřihává. Poslední dívka, která drží ještě nepřestřiženou pentli, se do roka vdá :).

Jestli jste nevěsta, která touží udělat něco trochu jinak než ostatní, odlišit se, pak je vyplétání svatební kytice pravé pro Vás. Tato aktivita je neotřelá a u nás, řekla bych, velmi originální. Navíc je na oko skvěle vypadající ♥. (fotky budou prostě parádní a Váš fotograf, nebo alespoň já, Vám budu líbat ruce :D)
Je zábavná pro všechny svatební hosty a ozvláštní a krásně vyplní Váš svatební harmonogram, a to více než na 5 vteřin… 🙂
Navíc je tahle “hra” je tuze napínavá a více než spravedlivá!

Slyšeli jste už o vyplétání? Viděli jste? Zažili? Co na něj říkáte?
Mně se tahle nepříliš tradiční forma zvyku moooooc líbí :). Velká paráda, která ozvláštní celou svatbu.
A to chceš!!! ♥

Tak holky, nevěsty, která z Vás mě letos potěší a udělá to jinak? 🙂 ♥

Krásnou kytici a celou květinovou výzdobu vám může zajistit floristka Týna z našeho “láskončího” týmu, kterou možná znáte pod značkou Svět podle Kristin. Dělá tuze krásné, moderní kytí (samozřejmě umí i tu klasiku) a doporučuji ji všema 10ti! A dokonce – je to i cukrářka a připraví pro Vás jak dort, tak sweet bar, ze kterého budete mít nebe v puse. Dvě mouchy jednou ranou! Skvělé, že?

Ukázky její květinové tvorby: