Dneska bych Vám ráda ukázala, jak může takové rodinné focení vypadat. A to bez přetvářky!
Ano, všichni jistě chceme krásné, dokonalé usměvavé fotky s těmi nejbližšími. Ale kdo máte více než 1 dítě, jistě víte, že realita je často jiná…
Nutit děti k výkonům a úsměvům ala tady si sedni/ stoupni, usměj se, udělej “tůto”, udělej “támto”…. Však děti nejsou žádné cvičené opičky! Dětem je přirozené běhat, skákat, lumpačit, padat, vstávat, brečet, když se jim něco nelíbí, smát se a tak dokola!

Jak jste si jistě všimli, už léta se snažím o co nejpřirozenější fotky plné emocí. Toho dosáhnu právě tím, že nechám vše přirozeně plynout… Nenazvala bych se zrovna tichým pozorovatelem. To asi s dětmi úplně nejde…
Protože ano, vybízím děti k aktivitě… To aby nebyly skleslé, znuděné, stydlivé,… Neštelujeme se do krkolomných póz, jde to totiž i jinak!!!
Na focení se mnou běháme, skáčeme, blbneme… Tím potlačím negativní emoce a získám ty pozitivní ♥.
Sem tam přijde samozřejmě i nějaký ten pád či únava a slzy, ale rodiče obejmou, pofoukají, uklidní… tak, jak by to dělali i v jiných situacích… přirozeně.
A já fotím! Reportáž, to je moje! 🙂 Miluju to ♥!

Fitko zadarmo

Jak bych popsala takové focení z pozice fotografky?
V první řadě bych chtěla říct, že obdivuji kolegy fotografky a fotografy, co zvládají chodit na focení načančaní a reprezentativně vypadající. A tak trochu i závidím :D… Neboť já to nezvládám! 😀
Na běžném rodinném focení v přírodě mě potkáte ve sportovním oblečení…Většinou patřičně rozcuchanou, upocenou a zaprášenou a špinavou od hlavy až k patě.
S přibývajícím počtem potomků a čtyřnohých mazlíčků, přítomných na focení, roste i počet mých propocených triček… :D…

Vše probíhá formou hry – vymýšlíme lumpárny, soutěže, závodíme a já za dětmi běhám a snažím se zachytit ty přirozené emotivní momenty.
Nahoru, dolů, sem a tam, jeden dřep, druhej dřep, 150. dřep, zvedání do vzduchu, vyhazování, pytel brambor, letadlo, hop a skok a zase běžíme…
Nebudu lhát – je to záhul, ale… víte jak… Jiní chodí do fitka na kruhové tréninky a ještě za to platí… 😀 😀 😀

A teď se pojďte podívat na jedno takové rodinné focení, bez přetvářky, které jsem si poctivě propotila s Baru a Jendou a jejich Jeníčkem, Johankou, Mariánkou a čtyřnohým kámošem 🙂 ♥!
Na video mrkněte tady.