Focení v chladnějších obdobích je něco, čemu se někteří z vás vyhýbáte. Čeho se dost možná obáváte. Ale věřte, že fotit lze víceméně za každého počasí.
Podzimní a zimní focení není žádnou výjimkou, stačí jen vybrat ty správné outfity.
Hodně z vás, a to nejen na podzim či v zimě, si vysní sluníčkové fotky a když náhodou je pod mrakem, šedivo, oblačno, mlhavo, vidíte v tom problém. Problém to ale vážně není.
I mlha či zamrzlá krajina má totiž své kouzlo a stačí se jen vhodně obléci!!! ♥ Je třeba se toho nebát a malinko se přizpůsobit.

Výsledkem hezkých fotek není totiž jen počasí, ale především vaše nadšení, uvolnění a láska.
Hezký výsledek z šedivého podzimního nebo zimního focení můžeme vylepšit volbou správného místa za daného počasí – vhodné místo pro vás jistě rád/a vybere či minimálně doporučí váš fotograf či fotografka.

Další neméně důležitou věcí, je výběr vašich outfitů.
Netvrdím, že není možné mít krásné fotky uprostřed tmavého dne, v lese, v tmavé teplákovce a teniskách adidas apod…
Ovšem správným výběrem outfitu výsledné fotky minimálně podtrhnete a pozvednete je na ještě vyšší úroveň.
Tyto přípravy tedy doporučuji úplně nepodcenit.

A jak se tedy vybavit, co v obchodě či ve své skříni ideálně vybírat?
Prvním krokem rozhodně není rozběhnout se vstříc nákupním střediskům a vykoupit všechny fast fashion řetězce.
V klidu proberte s fotografem, jaké místo by se vám na focení líbilo. Jestli raději upřednostňujete les, louku, vodu, skály, ovocné sady a nebo naopak městské fotky.
Dle výběru místa pak přijde na řadu otevření vašich šatníků, pátrání (rovnou si své skříně můžete přerovnat, vytřídit, poklidit :D…) a vybírání. Vhodné kousky vám jistě rádi zapůjčí i příslušníci rodiny či kamarádky :).

Jak vybrat správné outfity na podzimní a zimní focení

Jak vybírat a postupovat? Zkuste následovat toto desatero, které jsem pro vás sestavila:

Tak a tolik k pravidlům, jak vybírat, čeho se držet.

Co když nemám takový šatník?

Jasně, ne každý z nás má ve svém šatníku tolik možností, tolik podzimních či zimních outfitů pro chladnější období. Co tedy dělat, když můj šatník je poloprázdný? Pokud máte problém s výběrem, vezměte s sebou na focení raději více vašich kousků a poraďte se se svým fotografem. Nebo ještě lepší varianta – sestavte své outfity už před focením společně (online). Až následně, podle zvolených outfitů, vybírejte to nejvhodnější prostředí pro vaše společné focení :).
Máte jasnou představu? Požádejte vaši kamarádku o zapůjčení toho kabátu, co se vám tak líbí. Popř. si dokupte jeden barevný huňatý svetr, který následně unosíte, nebo třeba zajděte do bazaru :). Jistě ulovíte parádní kousky za pár kaček.

Kalhoty, šaty, sukně, kabáty, zateplené bundičky, košile, vesty, svetry, cardigany, šály, čepice, rukavice, klobouky,…
Vlna, manšestr, úplety,… všechno je dovolené.

Chcete to stylově? Vezměte s sebou třeba deky, sáně, termosky, hrnečky,…


A tady jsou outfity mých zákazníků, které byly sestaveny právě pro podzimní či zimní focení. Mrkněte a zamyslete se, který výběr je pro vás lahodící oku a který méně :).
Každý jste samozřejmě jiný a není nutné mít tamhle zateplenou bundičku jako “Tonda” nebo kostkovaný kabát jako “Klárka”…

A na závěr, abyste měli dostatek vzorů, ještě nějaká pinterestová inspirace různých outifů, materiálů, struktur a barevných palet vhodných pro focení v podzimním či zimním období.
Zdroj: pinterest