Krásný mezisváteční den všem,
chtěla bych vám něco říct…

Dlouho jsem tu nebyla a nastal čas zase (alespoň na chvíli) vylézt ze své ulity.
Poslední týdny jsem ani neodepisovala na Vaše zprávy, emaily, poptávky, ani ty svatební, za což se strašně omlouvám.
Důvod to má prostý. Jednak jsem dodělávala resty, aby všichni měli své fotky hotové do Vánoc, ideálně dřív, abyste všichni stihli objednat tištěné dárečky pro Vaše nejbližší.
Dalším důvodem jsem já sama, mé tělo, které začalo protestovat a křičelo: Zpomal, jsem tady taky!
Dalším a asi tím nejhlavnějším důvodem bylo to, že jsem absolutně nevěděla, jak se k příštímu roku postavit! A to od A do Z.


Přemítala jsem, myšlenky mi v hlavě lítaly sem a tam a já pořád nevěděla… Ke každému svému návrhu, jak pojmout příští rok, jsem si ihned dokázala dát nesčetně důvodů, proč to tak nedělat.
A tak jsem se ocitla v začarovaném kruhu, ze kterého mi mohla pomoct bohužel jen a jen má hlava. Trvalo to, ale učinila jsem mé konečné rozhodnutí.


Poslední roky byly hodně, řekněme, „výživné“. Náročné jak fyzicky, tak psychicky. Snažila jsem se vše dělat tak, jak nejlépe umím, všem Vám vycházet vstříc a ideálně se pro Vás všechny rozkrájet.


Snažila jsem se dát Vám všem termíny na focení, přitom Vás nefotit všechny stejně, na stejném místě, jak na běžícím pásu. (Nesnáším běžící pás!)
Snažila jsem se s Vámi od začátku komunikovat velmi otevřeně a přátelsky, přitom si zachovat profesionální přístup.
Snažila jsem se Vás na focení poznat, pokecat, udělat ho zábavné a uvolnit Vás, abyste to na fotkách byli Vy. Zachytit Vás v těch nejlichotivějších momentech a zachytit ty nejkrásnější okamžiky, plné emocí.
Snažila jsem se nic „neošulit“ a odevzdávat Vám fotky co nejdřív, přesto ve 100% kvalitě.
Snažila jsem se nezvyšovat ceny, přestože život je pro nás VŠECHNY čím dál tím dražší.
Snažila jsem se i přes všechno to zdražování kolem nás zdokonalovat sama sebe, vzdělávat se
a investovat do novější techniky, programů, galerií,…
Snažila jsem se být úspěšná podnikatelka, zároveň zvládat péči o domácnost a s prominutím nepo**** se z toho.
Snažila jsem se usmívat a nepolevovat, i když jsem nejednou byla na pokraji svých sil.

Nebudu lhát.
Má práce způsobila dost…
Chvíli jsem byla šťastná, chvíli ale dost naštvaná. Naštvaná na jednání některých lidí. Na upadající slušné chování. (Na toto téma jsem nejednou, ve chvilkách naštvanosti, chtěla napsat článek, ve kterém bych si nebrala zrovna servítky…)
Chvíli jsem byla naplněná, ale chvíli jsem byla vymačkaná jak citron, vysátá až do morku kostí.
Chvíli vděčná za to, že můžu dělat to, co miluji, chvíli ale chtěla se vším seknout a jít makat zpátky někam do kanceláře.

Strašně ráda pro Vás tvořím emotivní vzpomínky na Vaše vzácné životní okamžiky.
Miluji svojí práci, ale…

…Snažila jsem se být tu pro Vás, ale… nějak jsem zapomínala být tu sama pro sebe…
Kdo mě zná nebo mě alespoň někdy potkal na focení či kdekoliv jinde, ví či tuší, že se snažím všechno dělat na 1000 %.
Mnohdy jsem „jela“ dost na krev, na náhradní pohon. A to není dobře!


Ano, nasazení, které jsem teď roky měla, ze mě nejspíš udělalo profíka.

A řekněme si upřímně… Je velmi příjemné být ve své práci úspěšný!
Avšak do toho okamžiku, než utrpí Váš vlastní život, než utrpíte Vy.

Rok se blíží ke konci, a tak je na čase dát si nějaká ta předsevzetí, udělat spoustu důležitých rozhodnutí.
A tady jsou…KONČÍM.        


   

Ba ne! Jak už jsem řekla, svoji práci miluji a chci ji (alespoň do určité míry) dělat, dokud to půjde
a budete o ni projevovat zájem :-).

Je však třeba najít si ve svém životě lepší rovnováhu, nezanedbávat samu sebe a v podnikání tedy učinit jisté změny a nastavit si určitá pravidla:1) Večery, víkendy, svátky – NEODEPISUJI. Odepíši Vám pouze tehdy, pokud máme na následující den domluvené focení a vše si máme ještě potvrdit. Uhánění mou odpověď tedy neurychlí. (Na poptávky, které přišly přes vánoční svátky, odepíši po Novém roce 😉 ).

2) Pokud Vám nezvednu telefon, buď zrovna nemůžu nebo mám prostě DAY OFF. Pokud něco potřebujete, chcete poptat termín, na něco se zeptat – prosím, pište. Ideálně na FB, mailem, přes kontaktní formulář na webu.

3) Poptávka ve stylu „Kolik stojí focení?“/ „Cena?“ apod. není dostačující poptávka. Pokud máte zájem o focení, napište mi, prosím, více. Především o jaké focení máte zájem – Opravdu je rozdíl, jestli poptáváte rodinné focení nebo to svatební :-).

4) Pokud poptáváte focení svatby, napište mi, prosím, rovnou více informací – datum svatby, místo, styl svatby, něco o Vás, co děláte, co máte rádi, co je pro Vás na fotkách nejdůležitější, proč byste chtěli, abych Vaši svatbu fotila právě já,…

5) Bod číslo 5 jsem vymazala… Protože blbec prostě zůstane blbcem…

6) Zdražování – tomuhle ne úplně příjemnému bodu se bohužel nevyhnu ani já. Inflace je neúprosná a jíst a platit účty musíme všichni. Od 1.1.2023 tedy zdražuji všechna focení –  ceníky jsou konečně vytvořené a ráda je pošlu na vyžádání do zprávy.

7) Jedna z těch největších změn je POČET TERMÍNŮ. Jak už jsem naznačila, moje tempo bylo příliš rychlé, až závratné, a jak praví především moje tělo, je třeba zpomalit! Z tohoto důvodu jsem se rozhodla poskytovat mnohem méně termínů a udělat si trošku volnější rok. Moc mě to mrzí, ale bohužel se tedy dost možná nedostane na Vás všechny.

8) SVATBY 2023 – Dlouho jsme zvažovala, zda vůbec svatby v příštím roce brát, neboť po 10-ti letech focení svateb, bych si jistě pauzu zasloužila.
Přišlo už mi mraky poptávek a já dlouhé týdny neodepisovala, za což se z celého srdce omlouvám.
Ovšem toto rozhodnutí jsem nechtěla uspěchat a muselo ve mně tak nějak uzrát…
Rozhodla jsem se, že v příštím roce tedy svatby FOTIT BUDU, ovšem ve velmi omezeném režimu. Hodlám kývnout jen „pár vyvoleným“, se kterými budeme na stejné vlně.
Fotím především venkovní svatby, ve stodolách, sem tam kostel či zámek. Ovšem mému srdci nejbližší jsou právě ty venkovní. Svatební obřad třeba v lese, v horách či podobném, vašemu srdci blízkém místě, to je sen J.
Máte-li tedy svatbu v přírodě nebo něčím netradiční svatbu, zvláštně lazenou, a jsem-li Vaší vyvolenou fotografkou, napište, možná i Vy se stanete mými vyvolenými 🙂 ♡.

9) Co se týče poukazů – upřímně je nemám moc ráda, ale i tak jich pár sem tam poskytuji. Každopádně stále platí, že na focení je nutné se objednávat s dostatečným předstihem, tedy minimálně měsíc před propadnutím poukazu. Při pozdějším objednání poskytnu pouze jeden možný termín. Pokud tento termín neklapne, bohužel nový neposkytnu. Poukaz nebudu prodlužovat, tedy propadne. Dost z vás nechává objednávky na poslední chvíli, je třeba si tedy stanovit pravidla.

10) Nemožné se stalo skutečností a já se ještě před Vánoci prokousala všemi emaily, spamem, poptávkami na FB, IG, Googlu a všichni už byste měli mít odpovědi ve svých schránkách.
Ne každý ode mě dostal plnohodnotnou odpověď, neboť ani neposlal plnohodnotnou poptávku. Po doplnění informací napíši samozřejmě více informací.


A to by prozatím ode mě mělo být vše.
Užívejte volna, čerpejte síly a brzy zase na viděnou :-)…

M. ♡